پاسخ به شبهات دینی
  1.      مردان مدام به برقراری رابطه جنسی می اندیشند . این یکی از تصورات زنان نسبت به مردان است. بله این گفته کاملا واقعیت دارد اما زنان باید آگاه باشند که این یکی از خصوصیتهای بیولوژیکی مردان است .در واقع مردان در طبیعت اینگونه طر احی گردیده اند و نباید به آنها به دید موجوداتی شیطانی نگریست . علت دیگر را میتوان در تبلیغات گسترده رسانه ها در فیلمها و آگهی های تبلیغاتی جستجو کرد که مدام سکس و پورنوگرافی را ترویج میدهند.
  2.      انگیزش بصری نقش مهمی در تهییج جنسی مردان ایفا میکند . مردان از لحاظ جنسی موجوداتی بصری هستند اما زنان بیش از آنکه با نگاه کردن و یا لمس کردن از لحاظ جنسی برانگیخته گردند، نسبت به آلام و واژه ها و لحن صدا از خود واکنش نشان داده و برانگیخته میگردند . عدم آگاهی نسبت به این تفاوت بارز میان دو جنس میتواند برای زنان و مردان مشکل ساز باشد.
  3.      تخیلات نیز نقش بسیار قدرتمندی در تهییج جنسی مردان ایفا میکند .این بدان معناست که مردان بسیار در مورد رابطه جنسی خیال پردازی میکنند . یافته ها بیانگر آن است که مردان ٣ برابر زنان برقراری رابطه جنسی را در رویاهای خود می بینند.
  4.      مردان و زنان در سطح انرژی و تمایلات جنسی نیز با یکدیگر تفاوت دارند . زنان معمولا یک باطری و یا منبع انرژی دارند که تمام آارهای خود را با آن انجام میدهند از قبیل کار، مراقبت و رابطه جنسی . اما مردان یک باطری تعبیه شده یدک صرفا برای برقراری رابطه جنسی همواره در اختیار دارند . بدین مفهوم که یک مرد ممکن است مانند یک دونده ماراتون خسته و ناتوان باشد اما کماکان انرژی کافی برای برقراری رابطه جنسی در اختیار خواهد داشت . اما این سناریو برای زنان هیچ مصداقی ندارد . اما تصور "خیلی خسته برای برقراری رابطه جنسی " بندرت به ذهن یک مرد خطور می کند . این مسئله به ساختار مغزی زن و مرد مربوط میگردد . میل جنسی زنان شدیدا به بخش احساسی و عاطفی مغزشان مرتبط است . میل جنسی مردان آمتر به احساسات مقید است . این تفاوت نیز میتواند تنش جنسی بزرگی را میان زنان ومردان پدید آورد. اما این نیز یک تمایز بیولوژیکی میباشد.
  5.      زنان و مردان هر دو تحت تاثیر سیکل هورمونی قرار دارند . اکثر زنان سیکل ٢٨ روزه ای داشته که بروی خلق و خو و تمایلات جنسی آنان تاثیر گذاراست . مردان نیز دارای سیکل بیولوژیکی هستند . مردان دارای انباشت تستوسترون ٣ روزه در بدن خود میباشند . یک مرد معمولی دارای سائق جنسی ٣ روز در میان میباشد . یعنی تمایل دارد حداقل ٣ روز در میان رابطه جنسی داشته باشد . اما این سیکل نیز همچون سیکل زنان در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد . البته این موضوع نباید توجیهی برای زیاده خواهی مردان باشد از آنجایی که این تمایلات قابل کنترل میباشد.
  6.      خیانت جنسی برای مردان و خیانت احساسی (رابطه صمیمی ) برای زنان غیر قابل تحمل است . بدین مفهوم که برای یک مرد حتی تصور خیانت جنسی همسرش میتواند واکنش شدیدی در وی ایجاد کند . اما در زنان بیشترازاین موضوع هراس دارند که نکند همسرشان آنها را رها کرده و عاشق زن دیگری شود.
  7.      پیک جنسی (اوج تمایلات جنسی ) در مردان در سن ١٨ سالگی و در زنان در سنین ٣۵ تا ۴٠ سالگی میباشد . یکی دیگر از تفاوتهای فاحش.
  8.      شدت اورگاسم (اوج لذت جنسی) در زنان بیشتر از مردان میباشد.
  9.      مدت رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان کمتر از ٣ دقیقه و در زنان ١٠ تا ٢٠ دقیقه (حداقل ١٢ دقیقه ) بطول می انجامد.یکی دیگر از تفاوتهای دردسر ساز.
  10.      کاهش تناوب روابط جنسی در مردان وزنان واکنشهای متفاوتی ایجاد میکند : در مردان میل جنسی افزایش یافته، سریعتر تحریک شده و آسانتر به اوج لذت جنسی میرسند اما در زنان کاملا برعکس است بطوری که میل جنسی کاهش یافته، به سختی برانگیخته میگردند و رسیدن به اوج لذت جنسی بسیار دشوار میگردد . یکی دیگر از تفاوتهای مشکل آفرین.

 

منبع: کاوش

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/14ساعت 0:0  توسط الف.ن.  |